gramatvediba

Grāmatvedības autsorsings – vai manam biznesam tas ir nepieciešams?

Jebkura biznesa rentabilitātes palielināšana vienā vai otrā veidā ietekmē izmaksu samazināšanu. Protams, pirmā lieta, kam uzņēmējs pievērš uzmanību, ir ražošanas izmaksas, bet ne pēdējo vietu uzņēmuma izdevumu sarakstā ieņem administratīvā personāla uzturēšanas izmaksas, jo īpaši grāmatvedība. 

Cik maksā grāmatvežu nodaļas uzturēšana? Papildus lielajām algu izmaksām šī nodaļa savam darbam prasa pamata līdzekļus – datorus, seifus, mēbeles, biroja preces un, protams, programmatūru. Un, ja ņem vērā līdzekļus, kas tiek tērēti arī personāla kvalifikācijas paaugstināšanai, ar kļūdām saistītos zaudējumus un cilvēcisko faktoru, tad kopējā summa būs diezgan liela. Organizācijām ekonomiski izdevīgāk ir vērsties pie trešo pušu firmām, kas veic šāda veida darbību – grāmatvedības ārpakalpojumus.

Kāpēc grāmatvedības ārpakalpojumi ir pievilcīgi?

 

Pirmkārt, tas, ka uzņēmējs atbrīvojas no grāmatvedības uzskaites izmaksām un ievērojamas daļas atbildības par grāmatvedības uzskaites gaitā saņemtajām kļūdām. Ar labi sastādītu līgumu visi naudas sodi un izjaukšana no nodokļu biroja gulstas uz ārpakalpojuma uzņēmuma pleciem. Turklāt vairumā gadījumu ārpakalpojumu kompānijā strādā augsti kvalificēti speciālisti ar revidenta garozu – ja uzņēmumā rodas ķibele, kas saistīta ar iztrūkumu, neskaidrību krājumu kontrolē vai apmaksā, palīgā nāk speciālists un šo problēmu atrisina. Turklāt viņš to dara kā godīgs un neatkarīgs eksperts, proti, neslēpj neviena noziegumus un kļūdas.

Tas pats attiecas uz problēmām ar nodokļiem – pilnas slodzes grāmatvedis vairumā gadījumu, lai gan savu uzņēmumu pārzina dziļāk, mazāk orientējas nodokļu pārvaldībā un viņam ir šaurākas zināšanas par likumdošanu un normatīvajiem aktiem.

Līdz ar to grāmatvedības nodošana ārpakalpojumu sniedzējiem var ievērojami ietaupīt naudu un atrisināt vairākas problēmas. Tāpēc, ja vēlaties vienlaikus panākt gan taustāmus ietaupījumus, gan atbrīvoties no kaitinošām iekšējām nepatikšanām, to varat izdarīt, dodoties šeit.

Kam ir piemērots grāmatvedības ārpakalpojums?

 

Sāksim ar to, ka mērķauditorija, kurai piemēroti grāmatvedības ārpakalpojumi, ir “baltais” bizness, uzņēmumi, kas veic reālu darbību un iesniedz “baltās” atskaites.

Startups. Ir acīmredzams, ka pašā darbības sākumā, uzņēmuma straujās attīstības periodā, ir pilnībā jānododas biznesa attīstībai. Grāmatvedības ārpakalpojumi sniedz jums iespēju veltīt sevi biznesa procesu atkļūdošanai, neizmantojot papildu funkcijas. Tajā pašā laikā jaunuzņēmumu īpašnieki var būt droši par grāmatvedības uzskaites kvalitāti.

 Mikrouzņēmumi un individuālie komersanti. Attālināta grāmatvedība individuālajiem uzņēmējiem un mikrofirmām ir pareizais risinājums, jo pilnas slodzes grāmatvedi būs grūti pilnībā noslogot, un būs dārgi pilnībā apmaksāt viņa darbu. Arī trešās puses privātais grāmatvedis attālā vietā nav risinājums. Šādi grāmatveži, kā likums, vienpersoniski apkalpo simtiem firmu. No viņiem noteikti nav vērts gaidīt kvalitatīvu rezultātu un aizsardzību pret nodokļu riskiem. 

Mazie un vidējie uzņēmumi. Ārpakalpojumu grāmatvedības atbalsts optimizēs izmaksas. Nevajadzēs uzturēt uzpūstu pilnas slodzes grāmatvedību, kur daļa darbinieku ir nepietiekami noslogoti, bet otrs cieš no pārslodzes (par kuru, starp citu, ir jāmaksā).

Sezonas bizness. Uzņēmumiem, kas darbojas sezonā, ir neizdevīgi kārtot grāmatvedību darbības gada periodā. Tāpēc agroindustriālā kompleksa, individuālo pārtikas nozaru, viesnīcu biznesa, grāmatvedības pakalpojumu ārpakalpojumu uzņēmumu vidū ir pieprasīti pakalpojumi.

Galvenās grāmatvedības ārpakalpojumu priekšrocības ir:

 

  1. Darbības efektivitāte

 

Grāmatvedības ārpakalpojumi ir mehānisms, ko veido augsti kvalificēti darbinieki: galvenais grāmatvedis, grāmatveži, iekšējie auditori, kasieris un citi speciālisti. Labi funkcionējoša iekšējā kontrole visās grāmatvedības nodaļas jomās izslēdz kļūdas un papildu maksas risku.

 

  1. Personāla problēmu trūkums

 

Pāreja uz ārpakalpojumu izmantošanu atbrīvo uzņēmumu no pilnīgas atkarības no pilna laika galvenā grāmatveža. Izmantojot ārpakalpojumus, nav tādas situācijas kā: galvenā grāmatvede saslima, grāmatvede devās grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā, algas kalkulators ir atvaļinājumā.

 

 

  1. Jūs maksājat par to, ko saņemat

 

Grāmatvedības ārpakalpojuma firmas klients vienmēr skaidri saprot, kādu pakalpojumu un kādā apjomā viņš pasūtīja, cik tas maksā un ko saņems “beigās”.

 

  1. Finanšu garantijas

 

Vadošie ārpakalpojumu uzņēmumi apdrošina savu profesionālo atbildību. Apdrošināšanas summa tiek aprēķināta desmitos miljonu rubļu. Apdrošināšana ir nepieciešama gadījumā, ja klients ir zaudējis savu naudu ārpakalpojuma sniedzēja kļūdas dēļ (papildu maksas, soda naudas, soda veidā). Šī ir viena no galvenajām grāmatvedības ārpakalpojumu priekšrocībām salīdzinājumā ar pilna laika grāmatvedi.